Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Aktualności

 
Wspomnienia Karola Bernackiego
2012-03-06

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna wzbogaciła się o nowy materiał źródłowy, są to nagrane w 1979 r. wspomnienia Karola Bernackiego - żołnierza AK i kronikarza Brzeska. Jego postać i wspomnienia spisywane przez wiele lat życia prezentowane były 1 lutego 2012 r. w trakcie sesji Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskim Osrodku Kultury.

Wówczas jeden z uczestników sesji, a jednocześnie autor nagrania - wspomniał, że posiada nagranie audio w którym wypowiada się Karol Bernacki. Autor nagrania - pan Andrzej Kurtyka, udostępnił szpulową taśmę pracownikom Biblioteki do zdigitalizowania i zgodził się na szerokie udostępnianie relacji.

Zdigitalizowane wspomnienia Karola Bernackiego można przesłuchać w Dziale Bibliograficzno-Informacyjnym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, w godzinach otwarcia działu.

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.