Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Aktualności

 
Wystawa poświęcona 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
2013-01-23

22 stycznia 2013 roku mija 150 lat od wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku przygotowali ekspozycję przypominającą o tej rocznicy.

Odwiedzający budynek Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego mogą zobaczyć reprodukcje grafik Artura Grottgera, pocztówek i fotografii wykonanych w XIX wieku tematycznie związanych z Powstaniem. Zostały one pozyskane z Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona. Wystawę uzupełniono o informacje dotyczące udziału mieszkańców ziemi brzeskiej w historycznych wydarzeniach. W ramach tej ekspozycji możecie Państwo obejrzeć reprodukcje pamiątek powstańczych udostępnione przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Dwór w Dołędze.

Do zorganizowania wystawy przyczyniło się wiele osób. Szczególnie dziękujemy bibliotekarzom z Dołęgi i Iwkowej oraz pracownikom Muzeum Okręgowego w Tarnowie za pomoc w uzyskaniu informacji oraz udostępnienie materiałów źródłowych.

Ekspozycja prezentowana będzie od 22 stycznia 2013 r. w budynku RCKB na korytarzu I piętra.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.