Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Maszkienice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Bujak, Jan (1880-1967)”

 

Bujak, Jan (1880-1967), inżynier optyk, brat prof. Franciszka Bujaka

Kolekcja (zbiór/zespół): Maszkienice, Słowa kluczowe: Bujak Jan (1880-1967), Maszkienice, Franciszek Bujak


Bujak, Jan ur.7.02.1880 r., zm. 28.11.1967 r. syn Anny z domu Bujak i Jakuba Bujaka. Inżynier o specjalności mechaniki precyzyjnej i optyki, był właścicielem dużego sklepu z aparatami fotograficznymi i Fabryki Przyrządów Mierniczych we Lwowie. Po znacjonalizowaniu jego majątku w 1939 r. wyjechał do Bytomia, gdzie również otworzył sklep fotograficzny. Pod koniec życia przeniósł się z powrotem do Maszkienic, gdzie został pochowany na miejscowym cmentarzu.


Nazwa dokumentu: Bujak, Jan (1880-1967), inżynier optyk, brat prof. Franciszka Bujaka
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Maszkienice
Teczka (jednostki archiwalna): Bujak, Jan (1880-1967)
Numer ID: CATL 42 C / 2.9.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora - Mimo poszukiwań nie było możliwe ustalenie właściciela praw autorskich utworu. Będziemy wdzięczni za pomoc i wszelkie zgłoszenia w tej sprawie.
Data wytworzenia: 1960-01-01 - 1967-10-31
Miejsce wytworzenia: Maszkienice
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: kopia cyfrowa przekazana Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku, Zbigniew Koczwara - ofiarodawca
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: Bujak Jan (1880-1967), Maszkienice, Franciszek Bujak
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Bujak, Jan (1880-1967)"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.