Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Maszkienice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Obyczaje ludowe”

 

Zdjęcie weselników sprzed II Wojny Światowej

Kolekcja (zbiór/zespół): Maszkienice, Słowa kluczowe: wesele, Wieniec weselny, wiecha, rózga, Maszkienice, obyczaje ludowe,


Zdjęcie wykonano prawdopodobnie w Maszkienicach w okresie 1919-1939. Na zdjęciu widać parę młodą w otoczeniu weselników i muzykantów. W drugim rzędzie widać tradycyjny atrybut weselny tamtych czasów: wiechę, zwaną czasem rózgą - wiązankę wykorzystywaną w obrzędach weselnych przez starostę.


Nazwa dokumentu: Zdjęcie weselników sprzed II Wojny Światowej
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Maszkienice
Teczka (jednostki archiwalna): Obyczaje ludowe
Numer ID: CATL 42 C / 2.5.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora - Mimo poszukiwań nie było możliwe ustalenie właściciela praw autorskich utworu. Będziemy wdzięczni za pomoc i wszelkie zgłoszenia w tej sprawie.
Data wytworzenia: 1919-04-05 - 1939-08-26
Miejsce wytworzenia: Maszkienice
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: kopia cyfrowa przekazana Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku, Zbigniew Koczwara - ofiarodawca
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: wesele, Wieniec weselny, wiecha, rózga, Maszkienice, obyczaje ludowe,
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Obyczaje ludowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.